image

2004 yılından bu yana medikal kozmetik alanında hizmet veriyoruz. Saç ekimi, lazer epilasyon, zayıflama, bölgesel incelme ve selülit tedavisi, lipoliz, mezoterapi, Akupunktur, Nöralterapi, migren-ağrı ve alerji tedavisi, kırışıklık tedavisi ( botox – dolgu – endopeel ), sivilce ve leke tedavisi(dermaterapi, PRP, peeling, dermabrazyon), sigara bırakma tedavisi, saç dökülmesi tedavisi, varis ve kılcal damar tedavisi(lazer-skleroterapi), kalıcı makyaj, medikal cilt bakımı ve diğer medikal kozmetik konularıyla ilgili çalışıyoruz. 2009 yılından buyana Manisa ve İzmir başta olmak üzere Ege bölgesine hizmet veriyoruz.

Search
 

Saç Dermaterapisi

Vip Estetik / Saç Dermaterapisi
Dermapen ya da stemp kullanılarak saçlı deride açılan mikro kanallardan saç köklerine gerekli aktif içeriklerin ( multivitamin, kök hücre extreli ürünler) ulaşması sağlanır, böylece saçlı derinin bağ dokusu güçlendirilir ve saç dökülmesinin azaltılması sağlanırken ince saç tellerinin de kalınlaşması sağlanır. Saç Dermaterapisinde açılan mikro kanallar sayesinde kan dolaşımı artarak bağ dokunun daha canlı hale gelir ve dökülmeye yüz tutmuş saç foliküllerinin yeniden gelişmesine yardımcı olur. Saç Dermaterapisi hangi durumlarda uygulanır?
*Stress kökenli saç dökülmesinde
*Mevsimsel saç dökülmesinde
*Erkek ve kadın tipi saç dökülmesinde
*Hamilelik sonrasında görülen saç dökülmesinde
*Saç bakım amaçlı olarak da uygulanabilir.
Saç Dermaterapisi kaç seans uygulanır?
Saçlı derinin ve saçların durumuna göre bu sayı değişebilmektedir. Başlangıçta 10-12 seans planlansa da bu sayı hastanın durumuna göre artabilir ya da azalabilir. Seanslar haftada 1 veya 2 olarak planlanır. Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler: Uygulama sonrası saçlı derinin yıkanması önerilmez.
Yaklaşık 15-30 dk. süren uygulama sonrası sosyal hayatına hemen dönebilir. Saç Dermaterapi uygulaması yönetmelik gereği hekim tarafından klinik şatlarda yapılmalıdır.
WhatsApp chat