image

2004 yılından bu yana medikal kozmetik alanında hizmet veriyoruz. Saç ekimi, lazer epilasyon, zayıflama, bölgesel incelme ve selülit tedavisi, lipoliz, mezoterapi, Akupunktur, Nöralterapi, migren-ağrı ve alerji tedavisi, kırışıklık tedavisi ( botox – dolgu – endopeel ), sivilce ve leke tedavisi(dermaterapi, PRP, peeling, dermabrazyon), sigara bırakma tedavisi, saç dökülmesi tedavisi, varis ve kılcal damar tedavisi(lazer-skleroterapi), kalıcı makyaj, medikal cilt bakımı ve diğer medikal kozmetik konularıyla ilgili çalışıyoruz. 2009 yılından buyana Manisa ve İzmir başta olmak üzere Ege bölgesine hizmet veriyoruz.

Search
 

Leke Tedavisi

Vip Estetik / Leke Tedavisi

Lekenin lokalizasyonu ve derinliğine göre Peeling, Plazma Enerjisi, Dermaterapi, Mezoterapi ve Lazer tedavisi planlanabilir.

Vücudumuzda oluşan lekeler farklı faktörlerden kaynaklanabilir.
Genel olarak lekeler;
# doğumsal
# güneş hasarı
# yaşlılık
# gebelik
# sivilce vb cilt enfeksiyonları sonrası
# yanlış kozmetik ürün kullanımı ve uygulamaları
# diğerleri
gibi nedenlerden kaynaklanabilir.
Leke tedavisinde kullanılan tedavi seçenekleri:
*Plazma enerji sistemleri
*Peelingler; bitkisel peeling, kimyasal peeling, meyve asitli peeling, karbonpeel, eyepeel vb.
*Mikro dermabrazyon
*Nd-YAG lazer
*Fraxiyonel lazer
*IPL
*Destek amaçlı önerilen kremler
Leke tedavisi süresi:
Leke tedavisindeki uygulamalar belli aralıklarla ( 2-4 hafta ara ile ) yapıldığı için tedavi süresi kişiden kişiye değişmektedir. Özellikle yaşlılığa bağlı lekeler 1-2 seansda bile temizlenebilirken gebelik ve yanlış ürün kullanıma bağlı leke tedavisi daha uzun sürebilmektedir.
Leke tedavisinin başarısı:
Leke tedavisindeki başarıyı lekenin derinliği etkilemektedir. Cildin derin tabakalarına ilerlemiş lekeyi tamamen temizleme şansı olmayabilir ya da temizlemek isterken istenmeyen izler kalabilir. Daha yeni oluşmuş yüzeyel ve orta derinlikteki lekelerin tedavi şansı daha fazladır.
Leke tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler:
Leke tedavisinde uygulanan tüm yöntemlerden sonra güneşten çok iyi korunmalıyız, cilt yapısına uygun güneş koruyucular kullanılmalı. Sıcak su teması birkaç gün olmamalı. Düzenli olarak hekim kontrolüne gitmeli.
!!! Leke tedavileri yönetmelik gereği hekim tarafından klinik şartlarda yapılmalıdır.
WhatsApp chat