image

2004 yılından bu yana medikal kozmetik alanında hizmet veriyoruz. Saç ekimi, lazer epilasyon, zayıflama, bölgesel incelme ve selülit tedavisi, lipoliz, mezoterapi, Akupunktur, Nöralterapi, migren-ağrı ve alerji tedavisi, kırışıklık tedavisi ( botox – dolgu – endopeel ), sivilce ve leke tedavisi(dermaterapi, PRP, peeling, dermabrazyon), sigara bırakma tedavisi, saç dökülmesi tedavisi, varis ve kılcal damar tedavisi(lazer-skleroterapi), kalıcı makyaj, medikal cilt bakımı ve diğer medikal kozmetik konularıyla ilgili çalışıyoruz. 2009 yılından buyana Manisa ve İzmir başta olmak üzere Ege bölgesine hizmet veriyoruz.

Search
 

İp Askı, Örümcek Ağı

Vip Estetik / İp Askı, Örümcek Ağı

Yanak, boyun ve kaşlardaki sarkmalarda ip askı ve örümcek ağı tedavisi hekim tarafından yapılabilir.

Günümüzde daha hızlı ve vakit harcamadan zamanın yorucu etkilerinden nasıl kurtulabiliriz diye çözümler aramaktayız. Antiaging açısından özellikle yüz bölge uygulamalarında seçenekler gün geçtikçe daha da artmakta. Bunlardan ip askı ve örümcek ağı yöntemleri, yüz ve vücut gençleştirme pratik uygulamalarında yerini fazlasıyla almaktadır. Uygulamanın hemen sonrasında bile sonuçları görünmeye başlar. Noktasal girişlerle yapıldığında genellikle iz bırakmayan, yumuşak dokularda kontürün daha da belli olmasını sağlayan ve yaşlanma reaksiyonlarının yavaşlamasına yardımcı olan bir yöntemdir ip askı ve örümcek ağı uygulaması. İyileşme döneminin kısa olması önemli bir özelliktir. Uygulanan tekniğe göre aynı gün ya da birkaç günde hastalar sosyal ve iş hayatına devam edebilir.
*Uygulama alanları:
1 elmacık kemiği alanının gerdirilmesi
2 çene veya çene altı alan ( çene sarkması, boyun sarkması )
3 kaş kaldırma
4 alın kırışıklıkları
5 nazolabial sarkma
6.dudak dolgunlaştırma
7.burun estetiği
*Sonuçların hızı ve süresi:
Doku iyileşme ve yenilenmesi göz önüne alınınca esas sonuçları 4 haftadan sonra görülmeye başlanır. Kalıcılığın uygulanan teknik ve hastanın cilt yapısına bağlı olarak 4-5 yıla kadar sürdüğünü gösteren çalışmalar var, bu süre hastadan hastaya değişebilmektedir.
*Giriş teknikleri:
Özel iğnelerle açılan deliklerden ipler cilt altına kanüller yardımı ile yerleştirilir. Bu hafif travma sayesinde ciltte iz kalması beklenmez.
*Destek uygulamalar:
Klasik ip askı yöntemleriyle birlikte botulinum toxin enjeksiyonu, dolgu, mezoterapi ve çeşitli peeling uygulamaları yapılabilir ve klinik başarı şansını daha da artırabilir.
*Uygulama:
Lokal anestezik krem ya da enjeksiyon desteği ile uygulanabilir. Uygulama 15-45 dakika arası sürebilir.
*İp askı ile örümcek ağı arasında ki fark nedir?
WhatsApp chat